Vyrábíme super vytuněné krabičky a taštičky poslední záchrany!
Kouskysveta.cz je příběh páru mladých lidí, milovníků cestování a přírody, které takzvaně “osud přitáhl k sobě” v roce 2013.
Všechno to začalo vánočním dárkem vyrobeným na koleni, pokračovalo obdarováváním dalších příbuzných až k otevření eshopu a cestovatelského blogu, kouskysveta.cz.

Historie ve zkratce

Někdy v polovině 90. let...

Někdy v polovině bláznivých 90. let se rodí 2 dítka. Jarda a Karina. Každý si žijí poklidně svým životem a nemají jeden o druhém ani potuchy.

Jarda zachycen v divokých devadesátkách...
:

V divokém období...

V divokém období po maturitě, za osudových okolností, si Karina s Jardou prošlapou cestu skrz vysoký plevel až k sobě a je jim jasné, že na další cestu se vydají spolu.

:

2013 - První KPZ jako dárek

O Vánocích 2014 dostává Jarda od Karči krabičku poslední záchrany v plechovce s Harry Potterem. Podobný dárek potom dává Jarda Karče. Z důvodu vysokého zájmu obdarováváme i příbuzné a KPZ začíná dostávat

:

2015 - zakládáme kouskysveta.cz

Vedeme si zápisky z našich cest a dál vylepšujeme KPZ. Dostáváme první velkou zakázku na KPZ. Za vydělané peníze podnikáme cestu do Indonésie.

:

2016 - 3D tiskárna

Dále vylepšujeme KPZ, podnikáme cesty do dalších zemí, registrujeme se na fler.cz, rozšiřujeme eshop, vystavujeme na menších trzích, prodáváme první tisícovku KPZ. Začínáme pracovat na dámské KPZ. Pro další vývoj KPZ si kupuje 3D tiskárnu. 

ks
1000 ks prodaných KPZ! Děkujeme!
:

2017

Přichází naše velká zkouška, polovina našeho dvoučlenného týmu odjíždí v únoru na půl roku do Číny a druhá na 3 měsíce do Řecka. Všechno to nějak zvládáme. Dostáváme první zakázku na anglickou verzi KPZ. Konečně představujeme dámskou verzi. Objíždíme spoustu trhů po celé ČR. Na konci roku před Vánocemi jsme nuceni kvůli neshodám odejít z fleru. To nás nakopává k registraci na zahraničních serverech podobného rázu. Na konci roku představujeme novou verzi webu.

:

2018

Chystáme novou verzi KPZ, plánujeme cestu do Ameriky. Snad to všechno nějak vyjde. 

Jarda Bartoš

Student na FEL ČVUT, milovník cestování - hlavně Asie, kytarista, fanoušek 3D tisku a všemožných vychytávek, občasný programátor a designér.
V kouskysveta.cz "činí velká rozhodnutí", stará se o technickou stránku KPZ, chod webu a psaní článků.

Karča Brýdlová

Studentka 3. Lékařské fakulty v Praze, ve volném čase (kterého je opravdu poskrovnu) cestuje, hraje na saxofon, tancuje, čte, ráda běhá jezdí na kole a nově ji také můžete potkat, jak se v zimě prohání na běžkách! V kouskysveta.cz má na starosti vizuální stránku, eshop a všechny ty detaily, bez kterých by kouskysveta nikdy nemohly existovat. Je také "letenkové eso", protože vždy dokáže najít ty nejlevnější letenky.

Jaké země jsme navštívili